Primeri montaže pločevinaste kritine

Montaža pločevinaste kritine se zaradi njene lahkotnosti na prvi pogled morda zdi precej preprosta, a ni tako. Da bi streha zdržala vrsto let, mora biti montaža izvedena kakovostno in varno, kar zahteva veliko strokovnega znanja in dolgoletne izkušnje. Pločevinasta kritina je v spodnji del ostrešja pritrjena s posebnimi vijaki. Takšna montaža pločevinaste strehe poskrbi, da je ta odporna proti najrazličnejšim vremenskim spremembam, vključno z zmrzaljo, točo in močnim vetrom.

Spodaj predstavljena navodila za montažo veljajo za opečne oblike.

Plošče zmeraj polagamo v smeri od levega napušča proti desnemu napušču, in sicer tako, da se desna plošča (to ploščo polagamo) podrine pod levo (že položeno) samo za 1 val.

Pločevinasta strešna kritina opečne oblike je vse bolj priljubljena izbira, saj se brez težav prilagodi kateremu koli arhitekturnemu objektu in okolici. Ker je narejena iz visokokakovostne pločevine, je tudi okolju prijazna, saj jo je mogoče v celoti reciklirati. A da bi trajnostna rešitev imela dolgo življenjsko dobo, mora biti pravilno nameščena. V kolikor nimate izkušenj z gradnjo je priporočljivo, da montažo prepustite izkušenim strokovnjakom. Ti vam bodo zagotovili kakovostno, obstojno in predvsem varno namestitev.

Montaža pločevinaste kritine se lahko začne šele, ko so upoštevani vsi varnostni predpisi in opravljena vsa pripravljalna dela. Slednja vključujejo nakladanje, razkladanje, transport in pripravo ostrešja, na katero bo nameščena pločevinasta strešna kritina opečne oblike. Pripravljalna dela morajo biti izvedena natančno in premišljeno, saj se je le tako mogoče izogniti poškodbam strehe. Pri tem ne gre pozabiti, da mora biti strešna konstrukcija vselej izdelana na podlagi ustrezno zasnovanega konstrukcijskega načrta.

  Priprava ostrešja

  Elementi ostrešja

  Stik z zidom

  Vetrne obrobe

  Lom, žlota, žleb

  Pokrivanje strehe

  Vrstni red pokrivanja

  Frčade in dimniki

  Slemenjaki

  Snegobrani